Forum studenata Veterinarskog fakulteta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nešto nekome možda interesantno! - spasilački psi trebaju pomoć

Go down

Nešto nekome možda interesantno! - spasilački psi trebaju pomoć Empty Nešto nekome možda interesantno! - spasilački psi trebaju pomoć

Postaj  Naeryna uto svi 10, 2011 3:05 pm

Pozdrav! Neki koji me znaju upoznati su s činjenicom da se bavim radom spasilačkih pasa - dakle radi se o potražnim psima koji se školuju kako bi mogli tražiti nestale ljude u šumama ili zakopane u ruševinama. Dugogodišnji sam član Kluba za obuku službenih i sportskih pasa Zagreb (KOSSP) u sklopu kojega se i bavim tom disciplinom. Moj klub ove jeseni (konkretno od 25. do 27. 11. 2011.) organizira po prvi put jedan zbilja veliki i interancionalni ispit u radu spasilačkih pasa na kojem očekujemo jako puno ljudi iz raznih zemalja. Naime spasilački pas da bi se uopće takvime smatrao mora položiti određene ispite u kojima se od njega i njegovog vodiča očekuje traženje unesrećenih te svladavanje vježbi poslušnosti i prepreka. Razlog zbog kojega ovo pišem jest to što će nama u to vrijeme trebati jako puno pomoći, prvenstveno u obliku tzv. "markiranata" - tako mi na treninzima zovemo ljude koji se skrivaju i koje psi traže. Mislim da cijela stvar vrlo zanimljiva, a kako je svaka pomoć dobrodošla, ako je netko zainteresiran i bio bi nam voljan pomoći u to vrijeme, to bi bilo super. Svi studiramo veterinu i pretpostavljam da volimo životinje Smile, a bilo kome tko želi raditi u maloj praksi ovo može biti jedno dobrodošlo iskustvo da vidi jedan od vrlo humanitarnih načina upotrebe pasa, a iskreno se nadam da će kinologija i razni sportovi i discipline u budućnosti još jače zaživjeti, što će povući za sobom i jedan veliki broj sportskih ozljeda. Pa eto, ako je netko humanitarno raspoložen - nažalost, ne možemo vam platiti za to, radi se o čistom volonterizmu - ja isto sa svojim psom u akcije spašavanja odlazim kao volonter (i većina sličnih organizacija jesu volonterske) može se javiti za početak ovdje na forum, ja ću malo oživjeti temu kako će se vrijeme približavati. Znam da tko živ tko mrtav do tada, i treba dati godinu i međuvremenu i sve to, ali eto... jedna buba u uho.

Ako vas zanima više o spasilačkim psima, ovo je link na stranicu mog kluba gdje možete pročitati više: www.kossp.hr

Nina Gregl (4. godina)

Naeryna

Broj postova : 2
Join date : 22.03.2011

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.